O nás

Účelové sociálno-vzdelávacie a rekreačné zariadenie Oáza sv. Filipa sa nachádza v obci Lúčky, ktorá je vzdialená 3 km od stredovekého zlatého mesta Kremnice... Je preslávená svojím banským priemyslom a razením mincí. Na tomto kultúrnom základe vyrástlo dnešné mesto s množstvom pozoruhodných urbanistických pamiatok (chrámy, múzeá, historické domy, morový stĺp).

Mesto je zasadené do Kremnických vrchov najvyšší bod je Flachová (1318 m) a geografický Stred Európy je od mesta vzdialený iba 9 km. Turistické a cykloturistické výlety môžete zavŕšiť ľahkým výstupom na Jastrabskú skalu, odkiaľ je nádherný výhľad. 

Lúčky je možné využiť aj ako východisko pre spoznávanie vzdialenejšieho okolia ako je historické jadro mesta Kremnica, mesta Banská Štiavnica (42 km), Štiavnické jazerá, zámok v Antole, Hrad Sitno, Bojnický zámok a ZOO (60 km), Turčianska záhradka s kúpelným mestom Turčianske Teplice (24 km), historický Kláštor pod Znievom (40 km) a Harmanecká jaskyňa (37 km), Kláštor v Hronskom Benadiku.

V zimných mesiacoch je to najmä lyžiarske stredisko Skalka (9 km) a Krahule. Okrem lyžiarskych vlekov na Skalke je možné navštíviť relaxačné cenrum s dvoma bowlingovými dráhami, telocvičňou, bazénom a saunami. Skalka je známa aj niekoľkými okruhmi výborných bežkárskych trás. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

 

  Patrón projektu

sv. Filip Smaldone

  • vytvorenie chráneného pracoviska pre nepočujúcich
  • realizácia školení, sústredení, rehabilitačných pobytov a kurzov posunkového jazyka, 
  • integrované tábory pre nepočujúce deti